خانه / مقالات / تعبیر خواب جن و بسم الله گفتن

تعبیر خواب جن و بسم الله گفتن

تعبیر خواب جن و بسم اله گفتن

تعبیر خواب جن و بسم الله گفتن

طبق روایات اسلام جن موجودی اسرارآمیز است که مانند انسان دارای شعور، اختیار و تکلیف است. بنابر برخی آیات و روایات، جن، آفریده شده از آتش و یا آمیخته‌ای از آتش است.سوره 72 قران جن نام دارد و قران در 22 آیه خود از ان یاد میکند. از قدیم شاید دیده باشید زمانی که کسی از دست شخص دیگری ناراحت میشود از کلمه بسم الله استفاده میکند در واقع کلمه بسم الله به باور ما مسلمانان بر میگردد که هنگام دیدن جن این کلمه را بر زبان برای راندن اجنه و شیاطین استفاده میشود اما رفته رفته این کلمه حتی در مواقعی که شخصی از کسی ازرده میشود از کلمه بسم الله نیز استفاده میکند.

سوال توسط کاربر : خواب دیدم چند تا جن مختلف و ترسناک به من و خواهر کوچکترم حمله ور شدند و یکی از جن ها گردن خواهرم را به شدت فشار میداد و میخواست خفش کنه و بعد با صدای بلند گفتم بسم الله ، به محض اینکه بسم الله گفتم تمام جن ها غیب شدند ، آیا تعبیری دارد ؟

پاسخ توسط کارشناس : درود وقت بخیر ، این رویا میتواند نمادی از ایمنی و دور شدن خواهرتان از بلا ، مصیبت و حتی مرگ و اندوه باشد ! همچنین نشان دهنده ی نجات یافتن در مراحل بسیار سخت زندگی و پیدا شدن راه چاره برای برخی از مشکلات است.

باید به  این نکته توجه داشت که جن از کلمه بسم الله ترس دارد نه بسم الله الرحمن الرحیم زیرا در قران امده است که بعضی از جن ها هنگام قرائت قران می امدند و به صدای پیامبر اکرم (ص) گوش فرا میدادند. همانطور که بسم الله الرحمن ریم جزیی از قران است پس هنگام خواندن قران توسط پیامبر این جمله نیز استفاده میشده.

تعابیر خواب

به طور کل تعبیر خواب بسم الله یعنی دور شدن شیطان است.

پیامبراکرم (ص) میفرماید:

هرگاه بنده ای هنگام خوابش،بسم الله الرحمن الرحیم بگوید،خداوند به فرشتگان می گوید:به تعداد نفس هایش تا صبح برایش حسنه بنویسید.

امام صادق (عليه السلام ) فرمودند: بسم الله تاج سوره ها است و نشان امان و رحمت است و در اول سوره برائت كه بسم الله نيامد، چون برائت و بيزارى از كفار است و اين نبايد با رحمت باشد. پس تعبیر بسم الله امان و رحمت است و تاج امور و اشخاص را یافتن است.

روزی ابن سلام هزاران سوال از پیامبر کرد دوتا از ان هزاران سوال بودند ایا که به من خبر بده که تو اسمان ها ایا در هایی هست؟

حضرت فرمودند:  بله درهایی برایشان وجود دارد و ان درها بسته است که نیاز به کلید برای باز کردن و گشودن انها نیاز است انها کلید هایی مخزونه دارند.

ابن سلام گفت: یا محمد (ص) من را روشن کن و به بگو در های اسمان از چیست؟در جواب حضرت فرمودند که جنس در های اسمان از طلاست.

ابن سلام ادامه داد و پرسید که قفل انها از چیست؟ حضرت پیامبر (ص) : از نور.

ابن سلام بار دیگر پرسید که کلید ان قفل ها چیست؟ حضرت محمد (ص) فرمودند: بسم الله.

پس بسم الله تعبیرش کلید امور مهم و کلید قفل امورات است.

تعبیر خواب جن و خواندن آیت الکرسی

تعبیر خواب جن و آیة الکرسی خواندن

برای اینکه خانه مأمنی برای جنیان نشود حتی الامکان از مرتفع کردن خانه ها بپرهیزید و در صورت داشتن ارتفاع، نوشتن آیت الکرسی را بر بلندای خانه فراموش نکنید چون اجنه پرنده هستند و می توانند در آن نقاط ساکن شده و به مرور مزاحمت برای ساکنین ایجاد کنند.

چنان چه شخصی خواب دیده باشد از جن می ترسد ، جن به او حمله میکند ، از جن فرار میکند ، یک یا چند جن در حال تعقیب او هستند و در یکی از همین حالات ، شروع به خواندن آیت الکرسی کند ، تعبیر آن ایمن شدن از وحشت ، بدبختی ، فقیری ، خواری و ذلت و همچنین نجات یافتن در برخی از مراحل سخت زندگی می باشد

اگر کسی فقط یک بار ایة الکرسی را بخواند، خداوند هزاران بدی و ناگواری هم در دنیا و هم در اخرت را از ایشان دور میکند. با این که ایة الکرسی مستحب است، اما دیدن ان در هم همانند بیداری از تعابیر خوبی برخوردار است.
پیامبر اسلام (ص) میفرماید: هر کس آیة الکرسی را بعد از هر نماز بخواند، خداوند خودش عهده دار گرفتن جان او میشود و همانند کسی است که همراه پیامبران و در رکاب آنها،در راه خدا جهاد کرده و به شهادت رسیده باشد.

سوال توسط کاربر : خواب دیدم یه جن سیاه رنگ و کوتوله به طرف من نزدیک می شد و به سمت عقب قدم بر میداشتم و لحظه به لحظه بهم نزدیک تر میشد ، بصورت ناخودگاه سوره ی آیت الکرسی را به زبان آوردم و احساس آرامش عجیبی پیدا کردم و متوجه شدم که ترسی که داشتم از بین رفت و جن هم فقط در یک نقطه ایستاد و به من نگاه میکرد ، تعبیرش چی میشه ؟

پاسخ توسط کارشناس : این رویا نشان میدهد درست در زمانی که تصور میکنید ناامیدی یا زحمت بر شما غلبه کرده است و یا اینکه هیچ راه حلی پیش روی خود نمی بینید ، افرادی از شما حمایت خواهند کرد و حتی برخی از موفقیت های شادی ساز و قابل توجه را نیز کسب خواهید کرد و اما در حالت کلی دیدن جن و خواندن آیت الکرسی نشان از امیدواری ، اراده ی قوی ، حمایت شدن ، و همچنین بدست آمدن موفقیت خواهد بود.

استاد دانشگاه علوم حدیث میگود: خداوند متعال محافظت از بنده ای را که 5 مرتبه ایة الکرسی تلاوت کرده باشد را به عهده میگیرد.

که اگر کسی 5 مرتبه آن را تلاوت کند خود خداوند متعال محافظت بنده را به عهده می‌گیرد.

تعبیر خواب ایة کرسی

دانیال نبی: اگر بیند جن او را بغل می‌کرد و می‌رفت، دلیل بر عز و جاه و بزرگی بود. اگر بیند پریان با او به لطف سخن می‌گفتند، دلیل که کارش نیکو شود. ابن سیرین گوید: اگر جن را مرده بیند، کار او شوریده شود مطیعی تهرانی: اگر جن در خواب دیدید و آن جن خوشحال بود شما غمگین می‌شوید و اگر اندوهگین بود شما شادی و سرور می‌یابید. مشاهده شادی اجنه و جشن و سرور آن‌ها شادی دشمنان تلقی می‌گردد که مطلوب نیست چون شادی دشمن با غم و اندوه ما مرادف است.

Originally posted 2020-04-20 01:25:35.

درباره ی مدیر سایت

مطلب پیشنهادی

دائم واژه ای امیدوارکننده به دیگران اهدا کنید

دائم واژه ای امیدوارکننده به دیگران اهدا کنید. نه تنها احساس بهتری خواهید داشت بلکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خرید مدرک تحصیلی قانونی خرید مدرک تحصیلی مدرک تحصیلی قانونی مدرک تحصیلی خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی